(+420) 736 110 655 (Po-Pá 9-15 hod)

Pěkný dárekPeknydarek.cz

Období adventu, čas na přípravu a nakoupení dárků

Čas předvánočního čtyřtýdenní už pomalu nadešel. Znamená to víkendy, kdy budou obchody zůstávat otevřené a tím pádem i určitý shon se sháněním vhodných dárků.

Senioři, zůstaňte v klidu. Nepodléhejte reklamám, stresu, který ničí vaše zdraví a udělejte si čas i na sebe. Ten, kdo se chystá na předvánoční úklid, si na sebe dá nejenom pozor a rozloží si ho do několika kratších částí, ale také při mytí oken na mrazu. A v neposlední řadě i tehdy, pokud se chystá vzít si na vánoční dárky pro blízké půjčku. Můžete totiž narazit nejen na podvodníky, ale daleko častěji na vysoké úroky, takže při splácení přijdete o velkou sumu navíc. Zkrátka se nebojte a nechte si radit.
Doba pečení cukroví začíná v každé rodině jinak. Někdo se s těsty hněte až těsně před Štědrým dnem, snad kvůli tradici, snad spíše kvůli nedostatku času. Vytáhnout se a sklidit pochvaly od blízkých však můžete kdykoli, jen pozor na přílišnou konzumaci sladkého. Leckdo si sice jednou za rok přilepšit může, ale každý z nás má zdraví, které snese to a to.

 

Abyste předešli stresu z nenakoupených a nezabalených dárků, jaké se ve vašich skříních smějí ještě chvíli před začátkem Štědrého dne, zkuste vyrazit na nákupy dříve. Pojměte to ale jako příjemnou, pohodovou část odpoledne, nikoli stresující povinnost. Stačí vzít známého, skloubit nákup s návštěvou kavárny a o krásné preadventní posezení je postaráno. Na své blízké byste totiž neměli zapomínat nejen koupí dárků, ale také osobními setkáními. A i u darů pamatujte, že nejste-li milionáři, nikdo po vás nechce zázraky.

 

Kdo rád posílá vánoční přání, nemusí se omezit jenom na pohledy s betlémem, ale může svůj záměr okořenit třeba hezkými obálkami s motivy zimy. Nebo zapojit vnoučata, která si vystřihování a kreslení s babičkou či dědou jistě užijí a vás jejich smích pohladí po duši.

 

Komu leží v mrazáku kapr a chce se letos blýsknout něčím jiným, než štědrovečerními řízky, zkusí hledáček internetu, kuchařku, nebo své známé, kteří vynikají v kulinářském umění. Lidé si chválí kapra na víně, ale třeba i s indickým kořením, nebo v křehkém těstíčku-každému chutná jinak. Pokud byste ochutnali rádi, ale bojíte se reakce blízkých, připravte oboje varianty a o pomoc poproste třeba dceru nebo manželku.

 

Adventní koncerty České televize vám zase nabídnou možnost nejen pomoci potřebným, ale také se potěšit výkony pěveckých sborů, hudebníků, atmosférou kostela a příjemnými komentáři osobností. Odpočinete si rádi u televize? Adventní koncerty naladíte už 28. listopadu, sestřih těch loňských pak o týden dříve.

 

 

A nakonec věnec. Pokud nevěříte svému umu, můžete si dnes adventní věnce zakoupit a s jejich zdobením budete určitě spokojení. Pokud máte známé se zahradou plnou jehličnanů, poproste o pár větví a můžete začít tvořit. Stačí jen kulatý korpus z polystyrenu nebo drátu a trocha šikovnosti. Smotávání větví do kruhů se dělá lépe v rukavicích a zdobit můžete mašličkami, šiškami, oříšky, různými ozdobami…Možnosti jsou široké a záleží jen na vašem vkusu. Nezapomeňte však na čtyřku svíček stejné barvy. Inspiraci hledejte v květinářstvích, nebo na internetu, máte-li tu možnost.

 

 

Přejeme vám pohodové prožití adventu s blízkými, bez shonů a nezdarů!

 
Zákazníci nejvice přikupují:Publikováno dne: 20.11.2019Je nám líto, ale nebyly nalezeny žádné produkty.

    Strana: | 1 |
    Vybrali jsme k tématu: produktů.

    Pravidelně publikujeme články na blogu Pěkný dárek i tento článek Období adventu, čas na přípravu a nakoupení dárků jsme napsali ke zboží, které je vypsáno pod článkem. Pěkný dárek je hlavně eshopem v němž nakoupíte výhodně dárky pro sebe i pro Vaše blízké. Oblečení, Spodní prádlo, Hračky, Kabelky a další . Článek v magazínu byl publikován 20.11.2019, je tedy možné, že výpis produktů už může být nekompletní dnes. Proto pro kompletní výpis zboží si proklikněte do doporučovaných kategorií, kde získáte kompletní přehled.