(+420) 736 110 655 (Po-Pá 9-15 hod)

Pěkný dárekPeknydarek.cz

Barevné tulipány jsou také symbolem jara

Barevné tulipány jsou rostliny s velkými, barevnými květy, které se často pěstují v zahradách a jsou také oblíbené jako řezané květiny. Následuje několik faktů o barevných tulipánech:

Barevné tulipány jsou hybridy, vytvořené křížením různých druhů tulipánů. Existuje mnoho různých barev a barevných kombinací, včetně bílých, žlutých, oranžových, červených, růžových, fialových a dokonce i černých tulipánů.
Barevné tulipány jsou často považovány za symbol jara a nového začátku. V mnoha zemích jsou tradičně vysazovány na jaře jako součást oslav nového roku.

 

Nejpopulárnější druhy barevných tulipánů jsou Darwinovy tulipány, Triumph tulipány a tulipány Greigii.

 

Barevné tulipány jsou poměrně snadné na pěstování a jsou vhodné pro zahradníky všech úrovní. Potřebují slunce a dobře propustnou půdu, a mohou být pěstovány jak v zahradách, tak v nádobách na terase nebo balkoně.

 

Tulipány mají krátkou sezónu květu a často kvetou pouze po dobu několika týdnů v závislosti na klimatických podmínkách. Po odkvětu se zelená část rostliny může nechat růst až do doby, kdy začne usychat a vysušit se, což pomůže zajišťovat zásobení živin pro další rok.

 

Tulipány jsou citlivé na teplotu a vlhkost, a mohou být náchylné k různým chorobám a škůdcům, jako jsou houby, červci a mšice. Vzhledem k tomu, že jsou vysazovány jako cibuloviny, je důležité zajistit, aby byly cibule dobře uskladněny a chráněny před škůdci, aby mohly růst a kvést v dalších sezónách.

 

Tulipány jsou oblíbenými řezanými květinami, které jsou používány v aranžování květin a dekoraci interiéru. Jsou také velmi populární jako dárek, zejména v období jara a Velikonoc.

 

 

 

V některých zemích jsou barevné tulipány tradičně považovány za symbol lásky a vášně, a jsou často dávány jako dárek na Valentýna. V jiných kulturách jsou spojovány s krásou, elegancí a dokonalostí.

 

Tulipány byly poprvé dovezeny z Turecka do Evropy v 16. století a brzy se staly velmi populárními květinami. V 17. století došlo v Nizozemsku k takzvané tulipánové horečce, během níž cena některých barevných tulipánů stoupla na astronomické hodnoty.

 

Existuje více než 3 000 různých druhů tulipánů, včetně divokých druhů a hybridů. Většina tulipánů pochází z oblasti Střední Asie, včetně Turecka, Afghánistánu a Íránu.

 

Cibule tulipánu je hlavním zdrojem živin pro rostlinu a měla by být uložena v suchém a dobře větraném prostředí. Pokud se cibule rozpadne nebo zaschne, květiny mohou být méně krásné a méně živé.

 

Tulipány se mohou křížit přirozenou cestou, ale také umělým způsobem. Při umělém křížení se snadno vytvářejí nové hybridy s novými barvami a tvary květů.

 

V Japonsku jsou tulipány velmi populární květiny a jsou často vysazovány jako součást parků a zahrad. Japonské tulipány jsou obvykle menší a subtilnější než evropské tulipány.

 

Tulipány jsou jednou z mála květin, které pokračují v růstu i po sklizni. Pokud jsou cibule uloženy správně, mohou růst a kvést i v následujícím roce.

 

Tulipány jsou vhodné pro vysazování v kontejnerech, nádobách a květinových aranžmá. Jsou také velmi vhodné pro řez a lze je použít k vytváření krásných květinových aranžmá.

V některých zemích jsou tulipány tradičně používány v kuchyni jako ingredience do jídel, například do salátů a polévek.

Tulipány jsou citlivé na mraz a mohou být poškozeny. Proto v naší nabídce najdete i umělé tulipány v mnoha barvách.

 

Vyberte si umělé květiny zde
Zákazníci nejvice přikupují:Publikováno dne: 03.03.2023Vybrali jsme k tématu: 22 produktů.

NEJLEVNĚJŠÍ | NEJDRAŽŠÍ | NEJNOVĚJŠÍ | ZOBRAZIT JEN PRODUKTY SKLADEM X

Strana: | 1 |
Vybrali jsme k tématu: 22 produktů.

Pravidelně publikujeme články na blogu Pěkný dárek i tento článek Barevné tulipány jsou také symbolem jara jsme napsali ke zboží, které je vypsáno pod článkem. Pěkný dárek je hlavně eshopem v němž nakoupíte výhodně dárky pro sebe i pro Vaše blízké. Oblečení, Spodní prádlo, Hračky, Kabelky a další . Článek v magazínu byl publikován 03.03.2023, je tedy možné, že výpis produktů už může být nekompletní dnes. Proto pro kompletní výpis zboží si proklikněte do doporučovaných kategorií, kde získáte kompletní přehled.